koláž fotografií krajiny v Turčianskej kotline

Príspevky návštevníkov stránky

Inšpiratívne.

Jozef 16.02.2017
Zdravím,
kedysi som hodne fotil (hlavne v 80-tich rokoch). Fotil som krajinu a prírodu. Fotky na tejto webovej stránke ma zaujali, lebo väčšina z nich zodpovedá môjmu estetickému vnímaniu krajiny. Po dlhých rokoch sa odhodlávam, či sa opäť vrátim k foteniu. Aj tieto fotky má k tomu lákajú.
Želám všetko dobré.

Re:Inšpiratívne.

Juraj Gavura 18.02.2017
Ďakujem pán Jozef.
Som rád, že Vás moje fotografie oslovili. Verím, že sa k fotografovaniu vrátite a budete mať z neho radosť, ktorú môžete preniesť aj ďalším ľuďom.
Želám Vám veľa šťastia a "dobré svetlo"

Orchidey

Jozef Kapusta 05.12.2015
Krásne fotografie, hlavne ma zaujali orchidey. Vždy som si ich chcel takto nafotiť - hlavne tie z Turca a okolia. Už nemusím. Asi ste nezverejnili všetky tu kvitnúce druhy, ak áno, tak viem ešte o Orchis ustulata, prípadne krížencovi O.militaris x T.globosa? Ak budete mať záujem nafotiť aj nejaké Cattleye ste u mňa vítaný. Bývam neďaleko na R.Viesta 76. Pozdravujem Vás. J.Kapusta.

Re:Orchidey

Juraj Gavura 06.12.2015
Ďakujem za pochvalu aj za pozvanie pán Kapusta, rád Vás prídem navštíviť. Zatiaľ som ešte nezverejnil Orchis Spitzeli, Pseudorchis albida a Corallorhiza trifida, ktoré mám ešte odfotografované. Ďalšie druhy, som zatiaľ nenašiel.

Ahoj Jurko

Mária Boďová 10.02.2015
Pozrela som si aj najnovší album Tvojich fotografií s orchideami. Aj tie sú prekrásne. Poznal si Burianiva z práce? on už umrel, ale mal veľmi rád kvietky a zvlášť orchidee. Nafotil aj nafilmoval ich po celom Slovensku a myslím že za nimi chodil aj do zahraničia. Od neho viem, že musí vedieť kedy jednotlivé druhy kvitnú a aj na ktorých miestach. Musel si vystihnúť tie správne okamihy a v správnu dobu. Takže máš zbehané celé Slovensko :o) Si nie len vynikajúci fotograf prírody ale aj špecialista na flóru. Nech sa Ti aj naďalej darí. Veľa krát mi krása prírody až vyráža dych, ale dať tú nádheru do fotografie, aby bol ten okamih v nej reálne zobrazený, je umenie.
Prajem veľa krásy a radosti pri fotení.
Maja Boďová

Re:Ahoj Jurko

Juraj Gavura 11.03.2015
Ďakujem Majka za povzbudivé slová, teší ma, že sa Ti fotografie orchideý páčia.

AHOJ JURAJ!

SteveS 21.04.2014
Zastavil som sa a prehliadol tvoju novú webstránku. Teším sa že si ju spustil, tvoje fotografie si zalúžia takúto prezentáciu a sú pohladením aj pre oko starého fotografa.

Sú výberom z toho najlepšieho. Vidím v nich a viem oceniť nielen ich čarovnú malebnosť a vychytené svetlo, ale aj množstvo neúspešných pokusov, odriekaní, vychádzok a výstupov, ktoré si absolvoval po tme. Už vyrazil pred východom, či vracal sa až po západe slnka, aby si bol na danom mieste v ten najvhodnejší čas a v najsilnejšej atmosfére. Vidím v nich kopu pokusov bez záruky na úspech a na dobré svetlo, počasie, či výnimočnú atmosféru. A to sa dá iba s láskou v srdci a k prírode, keď to človek neľutuje ani keď sa vráti 10x bez výnimočnej fotografie. Tie a takéto vydarené to nakoniec všetko vynahradia.

Držím palce, nech sa ti v zdraví darí aj naďalej porfólio napĺňať takýmito kúskami.

Ďakujem

Janka Kubíková 17.02.2014
Ďakujem krásne Jurajko za nádherné sprostredkovanie tvojich diel ,pre mňa ako výtvarníka skvelá inšpirácia .Veľmi rada sa vždy pozriem na náš krásny Turčiansky kraj , cez Tvoje obdivuhodné momentky .
Janka

Pozdrav

Zolo 17.02.2014
Juraj gratulujem ku krásnej stránke ako aj ku krásnym fotografiám. Som rád, že dokážeš tak krásne stvárniť náš kraj. Prajem Ti, aby si mal vždy Dobré svetlo a ešte veľmi veľa nádherných záberov, ktorými dokážeš pohladiť dušu človeka.
Zolo

Re:Pozdrav

Ivan Šabo 17.02.2014
Som veľmi rád, že si takto budem môcť kedykoľvek pozrieť fotografie, ktoré už roky obdivujem. Ďakujem a držím palce. Ivan

Pridať nový príspevok